x

Blog

PARTSİNSTOK İLE YEDEK PARÇA İHTİYAÇLARINIZ ARTIK 1 TIK UZAĞINIZDA!

08 Şubat 2021

Otokoçparça’nın öncüsü olduğu Partsinstock.com, birçok otomotiv markasının orijinal, logosuz orijinal ve eşdeğer yedek parçalarına ihale veya doğrudan sipariş yoluyla ulaşabileceğiniz bir tedarik platformudur. İlk etapta ihale sistemi devreye alınmıştır. Çok yakında doğrudan tedarik uygulaması da entegre edilecektir. 

OCAK 2021 OTOMOBİL VE HAFİF TİCARİ ARAÇ PAZARI HAKKINDA

02 Şubat 2021

Otomotiv Distribütörleri Derneği'nin hazırlamış olduğu Şubat 2021 Basın Bülteninde, Otomobil ve Hafif Ticari Araç pazarına ilişkin verileri paylaştı. Yapılan analizlere göre; 2021 Ocak ayında geçen yılın Ocak ayına göre otomobil ve hafif ticari araç pazarı %60,3 oranında arttı.

• Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2021 yılı Ocak ayında bir önceki yılın Ocak ayına göre %60,3 artarak 43.728 adet olarak gerçekleşti.

• Otomobil satışları, 2021 yılı Ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre %60,6 oranında artarak 35.358 adet olurken, hafif ticari araç pazarı da %59,2 artarak 8.370 adede ulaştı.

• Otomobil ve hafif ticari araç pazarı, 10 yıllık Ocak ayı ortalama satışlarına göre %35,8 arttı.

• Otomobil pazarı, 10 yıllık Ocak ayı ortalama satışlara göre %50,9 artış gösterdi.

• Hafif ticari araç pazarı, 10 yıllık Ocak ayı ortalama satışlara göre %4,6 azaldı.

EGEA AİLESİ YENİLENİYOR, DÖRDÜNCÜ GÖVDE “CROSS” İLE ÇITAYI YÜKSELTİYOR

30 Ocak 2021

2020’NİN LİDERİ FIAT’TAN BEKLENEN CROSSOVER

Tofaş’ın 1 milyar dolarlık yatırım yaparak, 2015 yılında seri üretime geçirdiği ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesine Tipo ismiyle ihraç ettiği Egea model ailesi, 225 milyon dolarlık yatırımla yenilendi. Yenilenmeyle birlikte Sedan, Hatchback ve Station Wagon gövde seçeneklerine ek olarak model yelpazesine aileyi Crossover sınıfında temsil etmeye hazırlanan “Egea Cross” eklendi. Yeni Fiat Egea Cross, duyguları harekete geçiren tasarımı ve dinamik yapısıyla hem gençlere hem de ailelere hitap ediyor. Ülkemizde satışa sunulmasından bu yana geçen 5 senede “Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili” unvanını koruyan Egea model ailesi, yatırım kapsamında tasarım ve teknolojik anlamda yenilenirken, sınıfının en iyi güvenlik özellikleri, multimedya  sistemi ve yeni motor seçenekleriyle de ön plana çıkıyor.  Egea Model Ailesi, Tipo adıyla satıldığı İtalya ve Avrupa’da sınıfının en çok beğenilen modellerden biri haline geldi.

PANDEMİNİN SEYRİ BELİRLEYİCİ OLACAK

30 Ocak 2021

TOKKDER Yönetim Kurulu Başkanı İnan Ekici, her alanda olduğu gibi kiralama sektöründe de dijitalleşmenin hayatın bir parçası haline geldiğini hatırlatarak, "Bu dönemde, temastan kaçınmak için artan ya da iyileştirilen çevrimiçi platformlar aynı zamanda müşteriye yeni bir deneyim ve konfor alanı da sundu. Önümüzdeki dönemde e-ticaretin katlanarak artacağını, uzaktan çalışmanın daha da popüler hale geleceğini, şirket ofislerinin küçüleceğini, üretim ve tedarik yapılarının değişeceğini, yerel üretimin ve tedarikin destekleneceğini düşünüyorum" dedi.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.